Junák - český skaut, středisko Kalich Tábor, z. s. středisko Kalich Tábor

Klubovny Na Vykopávkách

Znak základny Vykopávky Areál Na Vykopávkách se nachází v Sezimově Ústí na levém břehu řeky Lužnice v těsné blízkosti lesa. Pouhých 10 minut chůze z přiléhajícího Sídliště nad Lužnicí. Díky své atraktivní poloze může sloužit nejen k pravidelné skautské činnosti, ale také k dalším aktivitám, jako jsou rozšířené akce pro veřejnost, celoroční outdoorové činnosti, pořádání vzdělávacích akcí a v neposlední řadě nabízí i možnost krátkodobého ubytování přespolních skautů v rámci jejich akcí např. víkendové výpravy.

Donedávna zde byly klubovny v objektu ze 60. let minulého století, původně sloužícího Archeologickému ústavu v Praze, na kterém se už výrazně podepsal „zub času“, nevhodné stavební materiály a povodně v roce 2002. I přes naši snahu a drobné opravy byl ve velmi špatném technickém stavu a postupně se nezadržitelně rozpadal. S ohledem na tento stav a na stále sílící nevoli rodičů do tohoto prostředí pouštět své děti, bylo v roce 2010 učiněno zcela zásadní rozhodnutí o úplném odstranění rozpadajícího se objektu a následné výstavbě zcela nového po všech stránkách vyhovujícího objektu určeného k celoroční oddílové činnosti.

Nyní, po několika letech intenzivních a obětavých prací provedených v letech 2011-2013, zejména členů z řad místních oddílů, zde tedy stojí zcela nová téměř dokončená budova, která vyhovuje po všech stránkách.

V přízemí nově postavené budovy je možné využívat dvě velmi prostorné klubovny, každá s vlastním kuchyňským koutkem a společným hygienickým zázemím. Díky sponzorům je zde zaveden i vysokorychlostní WiFi internet. Po úplném dokončení bude k dispozici v podkroví ještě třetí klubovna, která bude sloužit také jako spací místnost a dále bude připravena k pronájmu garsonka pro budoucího správce klubovny, který se bude o celý objekt i přilehlý oplocený pozemek starat.

Skautskou klubovnu Na Vykopávkách aktuálně využívají ke své pravidelné činnosti dva skautské oddíly – 6. dívčí oddíl Lyra a 7. chlapecký oddíl Karibu.

Správce základny

Martin Kolesnáč - Mikeš

Kontakt

e-mail: vykopavky(zavinac)gmail.com
telefon, rezervace: +420 605 313 985 (Petr Hajduch)

Facebook

Kam dál?