Junák - český skaut, středisko Kalich Tábor, z. s. středisko Kalich Tábor

Základna Lišky u Bechyně

Znak základny Lišky Skautská základna Lišky u Bechyně je majetkem Junáka, kterou dlohodobě spravuje a provozuje naše středisko Kalich Tábor. Naleznete ji na 15,6 říčním km řeky Lužnice na jejím pravém břehu, jinak řečeno, necelé 3 km cesty proti proudu řeky z města Bechyně.

Poměrně rozsáhlý areál základny je bývalé vodácké tábořiště "Lišky", které Junák získal z likvidovaného Fondu dětí a mládeže v roce 2004. Vzhledem k výraznému poškození povodněmi v roce 2002 a 2006 jsme se v roce 2007 s vervou pustili do kompletní rekonstrukce základny tak, aby plně vyhovovala našim stále náročnějším potřebám i přísnějším hygienickým normám.

Z mnoha původních staveb a chatek tábořiště, zůstaly po povodních pouze dvě zděné stavby, které si časem vysloužily své předzdívky. Budova sociálního zařízení - Sociálky, hlavní budova - Skvot (pro svou vybydlenost) a nyní i zbrusu nově rostoucí táborová jídelna - Neskenon.

Budova sociálek je nyní, po kompletní, téměř 5let trvající rekonstrukci, připravena poskytnout veškerý komfort tábořícím v podobě sprch, záchodů, umývárek, umývárny nádobí a to i v bezbariérové podobě. V prvním patře jsou dvě prostorné klubovny s kuchyňkou a toaletami - což tvoří ideální zázemí pro víkendové výpravy po celý rok.

Budova Skvotu, která je velká a v nedobrém stavu, prochází stále postupnou rekonstrukcí. V cílovém stavu bude poskytovat zázemí pro správce základny, ubytovací kapacity pro dalších 20-30osob, kuchyně, jídelnu a sklad táborového materiálu pro potřeby základny.

A samozřejmě, největší předností základny Lišky je malebné tábořiště obklopené lesem přímo u řeky Lužnice. Proto je v letní sezóně základna využívána oddíly hlavně jako místo pro konání jejich táborů. A to nejenom oddílů našeho střediska, ale i oddílů z jiných koutů naší země a dokonce i ze zahraničí.

Základna se nachází v malebném údolí s překrásnou okolní krajinou, která nabízí řadu možností pro zajímavé výlety. V blízkém okolí naleznete zámek, zříceninu hradu, muzeum, přírodní památky a technické zajímavosti, jakož i cvičné lezecké skály. Uvítíme proto každého, kdo bude chtít využít zázemí naší základny pro pořádání oddílové či střediskové výpravy, víkendového kurzu, tábora, ...

Správce základny

Ing. Jaromír Fulín - Fulda

Ing. Jaromír Fulín - Fulda

Kontakt

e-mail: lisky(zavinac)junak-tabor.cz
telefon: +420 608 716 537 (STS)

Web základny

http://lisky.junak-tabor.cz

Facebook

Kam dál?