Junák - český skaut, středisko Kalich Tábor, z. s. středisko Kalich Tábor

82. smíšený oddíl Tee-pee

Znak oddílu Tee-pee Historie našeho oddílu se datuje od roku 1989, kdy byl znovuobnoven 2. chlapecký oddíl a nově založen 8. dívčí oddíl. Spojením těchto dvou oddílů pak vznikl náš současný koedukovaný oddíl. Mladší členové chodí do družiny Medvíďat, starší do družiny Kamzíků.

Chceme vést děti ve skautském duchu ke kamarádství, spolupráci, samostatnosti a dalším vlastnostem, které má mít každý správný kluk či děvče. Učíme děti nové dovednosti i znalosti aktivně, během schůzek, na výpravách v přírodě, na skautském letním táboře.

Nabízíme pravidelnou celoroční činnost v kolektivu vrstevníků, smysluplné trávení volného času. Skautské schůzky, výpravy a tábory jsou nejen plné her, ale děti si také zábavnou formou osvojují řadu dovedností a vědomostí, které pak uplatní i v praktickém životě.

Život ve skautském oddíle umožňuje dítěti získat přátele na celý život, osvojit si principy fair play, naučit se samostatnosti i spolupráci s ostatními. Součástí skautské výchovy je služba společnosti a děti tak mají možnost zapojit se do mnoha prospěšných projektů.

Scházíme se jednou týdně v pátek od 15:00 do 17.00 v klubovně na zahradě ZŠ Čekanice. Jednou za měsíc pořádáme jednodenní výpravu a 2x- 3x ročně jezdíme na výpravu na celý víkend do chaty nebo pod stany. Každý rok v lednu pořádáme celostřediskovou akci Den her a hlavolamů, v létě jezdíme na čtrnáctidenní letní tábor k Borotínu.

Vedoucí oddílu

Ing. Michaela Petrová - Myš

Ing. Michaela Petrová - Myš

Kontakt

e-mail: michaela.petrova(zavináč)seznam.cz
telefon: +420 732 154 145

Klubovna

Klubovna Čekanice (na školní zahradě ZŠ Čekanice)

Oddílový web

http://www.82oddil.cz

Kam dál?